LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha reagon ndaj “dhuratës” së Ramës për Gaz Pajën/ “Vjedhja e fundit në serialin e narkoqeverisë”

23 Mars 2022, 20:51, Politikë CNA

Ish- kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar në lidhje me marrjen nga kompania e aktorit Gazmed Paja, të 133 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi, për të ndërtuar një resort. Lideri i demokratëve e ka quajtur një vendim të tillë si një “dhuratë”nga Rama pë aktorin. Berisha shtoi se kjo është vjedhja e fundit në serinë e vjedhjeve të narkoqeverisë.

?Një vjedhje e hapur e Edvin Ramës me Gaz Pajën! Ja se si Rama dhe Paja lumturojnë njëri-tjetrin me 133 mijë metër katror në Dhërmi për ndërtimin e Resortit ?Lumturia?. Për këtë qëllim Gaz Paja me një VKM shpallet aksioner STRATEGJIK dhe merr dhuratën e përbashkët me Ramën! Vjedhja e fundit në serialin e vjedhjeve të narkoqeverisë?, ka shkruar Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga