LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më kanë hequr të drejtën e fjalës, një turp”/ Shehu shpërthen ndaj Alibeajt

24 Mars 2022, 09:45, Politikë CNA
“Më kanë hequr të drejtën e fjalës, një

Deputeti demorkat Tritan Shehu ka shprehur revoltën e tij ndaj kryetarit të komanduar të PD, Enkelejd Alibeaj, pasi i ka hequr të drejtën e fjalës për të diskutuar në mocionin e debatit për rritjen e çmimeve.

Shehu është shprehur se ky është një turp.

?Të heqësh një njeri që kërkon fjalën quhet shkelje flagrante e të drejtës së fjalës. Është një turp i madh është shkelje e rëndë e demokracisë. Pastaj dua të quaj atë listë që ka hartuar ai i ashtuquajturi grup parlamentar i PD, që është i pavlefshëm. Unë e konsideroj debatin të çrregullt dhe të papërputhshëm me vlerat e parlamentamizimit?, tha Shehu./CNA.al

Lajmet e fundit nga