LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jeni bërë qesharakë”/ Spaho i “përvishet” Felajt: Po zbaton urdhërat politikë

24 Mars 2022, 09:41, Politikë CNA
“Jeni bërë qesharakë”/ Spaho i

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë ka nisur me debate, mes deputetit të PD, Edmond Spaho dhe kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Spaho kërkoi që të ndryshohej rendi i ditës duke nxjerrë pikën  e parë Interpelancën dhe më pas mocionin me debat për çmimet. Megjithatë, ai mori përgjigje nga nënkryetarja e Kuvendit e cila i bëri të ditur se rendi i ditës është i përcaktuar.

Për të sqaruar më tej zotin Spaho, mori fjalën Taulant Balla i cili u tha me ironi mbështetësve të ish-kryeministrit Berisha se të gjithë reagojnë në mënyrë impulsive pasi ?keni nga pak Sali nga brenda.?

Nga ana tjetër, deputeti Spaho e akuzoi kreun e Grupit Parlamentar të PS-së që prej muajsh tashmë është kthyer në zëdhënës të opozitës.

?Balla më çudisni që flisni për çështje të opozitës, kot lodhesh.. Sot ka një seancë, një rend dite kemi. Për më tepër kemi rregulloren, nuk lë asnjë shteg është e prerë.  Pika e parë, interpelanca me kryeministrin. Shikoni punët tuaja, mos u merrni me të tjerëve. Nuk nxore gjë gjatë këtyre gjashtë muajve. Të ka hyrë frika nga Berisha. Del e merresh me opozitën. Bën ?zëdhënësin? e opozitës. Je bërë ?zëdhënësi? i opozitës?-tha Spaho.

Më tej, Spaho i është drejtuar edhe Ermonela Felajt, e cila sot po drejton seancën e Kuvendit, duke e akuzuar se nuk zbaton rregullorën por urdhërat politikë.

?Pse lejoni ju që të dalë Balla dhe merr atribute që nuk i takojnë.

Dilni ju në mbrojtje e votoni për çështje që nuk iu takojnë ju.

A e kuptoni sa qesharakë jeni bërë.

Ku e keni katandis Kuvendin që edhe për një çështje të tillë, kapeni në thyerje flagrante të rregullores.

Përgjegjësia është e juaja. Turp jeni aty për të drejtuar seancën për të zbatuar rregulloren dhe jo urdhërat politikë?-theksoi Spaho./CNA.al

Nis me debate seanca parlamentare/ Revoltohet deputeti demokrat

Lajmet e fundit nga