LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj “viktimizohet” në Kuvend/ Fajin e ka Felaj

24 Mars 2022, 09:53, Politikë CNA
Alibeaj “viktimizohet” në Kuvend/ Fajin e ka Felaj

Seanca e sotme e Kuvendit po shoqërohet me debate mes deputetëve, ndërsa shkak është bërë rendi i ditës.

Deputeti Edmond Spaho kërkoi që seanca të nisë me interpelancën e kërkuar nga grupimi i Rithemelimit me kryeministrin Edi Rama dhe jo me mocionin e debatit të kërkuar nga grupi parlamentar i PD për krizën e çmimeve.

Ndërkohë, kreu i grupit parlamentar të PD, Enkelkelejd Alibeaj u shpreh se duhet të respektohet rregullorja. Sipas tij, Kuvendi duhet të kthehet në arenë debati në shërbim të qytetarëve.

Por, pas disa debateve, Alibeaj tentoi të ?viktimizohet? duke thënë se është faji I drejtueses së seancës, Ermonela Felaj, që sipas tij po provokon debate të brendshme në PD.

?Ju bëj me dije të gjithëve se ju nuk do duhet kurrë të provokoni debate të natyrës së brendshme të grupit tonë parlamentar. Është e disata herë që e bëni dhe kjo nuk i bën nder askujt.

Familja jonë, grupi i PD ka rregullat e veta, kontributin e vet, rregulla të përcaktuara, edhe deputetët, miqtë e mi kolegë të nderuar nuk është e hijshme të nxjerrin çështje të brendshme.

Kemi të gjitha mundësitë për të bërë kërkesat për të gjitha çështjes. Të gjithë kanë gjetur mundësinë për të folur.

Një kërkesë fare të vogël kam. Një familje serioze në respekt për njëri-tjetrin, ju bëj thirrje që primarë është që kjo pjesë e djathtë e Kuvendit të jetë protektor i interesave të qytetarëve shqiptarë.

Me të gjitha mundësitë, brenda dhe jashtë grupit parlamentar, ky është synimi jonë, nuk kemi asnjë kompleks dhe asnjë lloj skenari.

Mos krijoni asnjë provokim për të krijuar skenare të tilla, nuk keni të drejtë të gajaseni?-tha Alibeaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga