LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Ja rezultati në Durrës, kandidati i Bashës renditet i fundit

7 Mars 2022, 01:18, Politikë CNA
Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Ja rezultati në Durrës, kandidati i

Në Bashkinë e Durrësit janë numëruar 29 qendra votimi nga 337 që janë në total.

Deri tani kur ora shënon 02:15 minuta, kandidatja e PS Emiriana Sako ka arritur të sigurojë 602% të votave, e ndjekur nga Ardian Muka i koalicionit Shtëpia e Lirisë me 28% të votave dhe i fundit është Luan Hoti i Bashës me 12% të votave.

Këto janë rezultatet e deritanishme të siguruara nga CNA.al.

Lajmet e fundit nga