LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha 5% në Vorë/ Fitojnë socialistët

6 Mars 2022, 19:53, Politikë CNA

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka zbuluar rezultatet paraprake për Bashkinë e Vorës.

Sipas këtyre rezultateve,  janë 11.096 zgjedhës që kanë votuar dhe kryeson kandidati  i PS, Blerim Shera me 7530 vota.

Më pas ndiqet nga Lulzim Vrana i Shtëpisë së Lirisë me 2589 vota.

Dhe i treti Imer Marku i Lulzim Bashes me vetëm 687 vota ose 5% të totalit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga