LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dështimi i Bashës/ Në Vorë humbi 31% nga 25 prilli

6 Mars 2022, 22:15, Politikë CNA

Në Vorë, ku u aplikua votimi dhe numërimi elektronik ishte edhe bashkia e parë që doli rezultati, ku fitues rezultoi kandidati i PS Blerim Shera, i ndjekur nga Lulzim Vrana i koalicionit të Shtëpisë së Lirisë. Ndërsa kandidati i Lulzim Bashës, Ymer Marku arriti të merrte vetëm 6% të votave.

Ky rezultat mjaft i ulët është ironizuar nga ish anëtari i Këshillit Kombëtar Indrit Hoxha. Në një postim në rrjetin social Facebook, ai shkrun se në zgjedhjet e 25 prillit, në Vorë sigla e PD mori 35% të votave, ndërsa sot po e njëjta sigël dhe i njëjti kryetar mori vetëm 6%.

Ai shton më tej se Basha duhet të largohet menjëherë në Holandë pas kësaj disfate, ndërsa kishte edhe një përgigje për të gjithë skeptikët e koalicionit ?Shtëpia e Lirisë?.

?Më 25 prill sigla e Partisë Demokratike në bashkinë Vorë mori 35% sot po e njëjta sigël me po të njëjtin kryetar mori 6%. Luli duhet të kishte ikur në Hollandë, uroj ta bëj sa më shpejt nëse s?ka ikur

Sa për ne të ?Shtëpisë së Lirisë? mos na e qani hallin se ne ishim pakica për ju deri dje madje na thonit një pakicë e vogël?, shkruan Hoxha./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga