LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Blendi Fevziu: Lulzim Basha nuk di të fitojë zgjedhje

6 Mars 2022, 21:22, Politikë CNA

Gazetari Blendi Fevziu ka deklaruar se Lulzim Basha nuk fiton dot zgjedhje. Sipas Fevziut beteja e vetme e Lulzim Bashës ishin zgjedhjet e 25 Prillit dhe ato nuk arriti dot t?i fitonte duke i dhënë kështu mandatin e tretë të qeverisjes Edi Ramës.

I ftuar në Klan News, Fezviu tha:

?Ka një gjë shumë të thjeshtë. Unë nuk kam surprizë në rezultatet e bashkive të tjera. Mendoj që një mundësi z.Berisha të fitojë Shkodrën por duhet parë sa do të jetë përqindja e atyre që do të marrë Basha sepse sa më e lartë të jetë kjo përqindje aq më shumë u rritet mundësia socialistëve që të fitojnë bashkinë.

Problemi është shumë i thjeshtë, ka një problem Partia Demokratike, jo opozita shqiptare. Lulzim Basha nuk fiton zgjedhje. Ishte basti i vetëm dhe beteja e vërtetë e Lulzim Bashës ishte beteja e 25 Prillit. Ai ishte lideri i një opozite të bashkuar ku kishte brenda z.Berisha si mbështetës të tij brenda partisë, LSI, të gjitha partitë e tjera aleate dhe me një koalicion të tillë ai nuk arriti të mundte Ramën, madje as ta kondiciononte Ramën. Rama fitoi mbi 70% të votave vetë?, tha ndër të tjera Blendi Fevziu./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga