LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Agron Gjekmarkaj drejt dorëheqjes?!

6 Mars 2022, 19:22, Politikë CNA

Nënkryetari i partisë së Lulit një nga kolltukofagët si personazh i Fan Nolit në veprat e tij, ?Goni i  Lulit? pritet që të japë dorëheqjen.

Por, kjo ka disa dyshime.

Së pari se Goni nuk njihet nga ata burra që  e mbajnë fjalën, sepse ai ka dalë publiksht dhe ka thënë, se në rast, se Berisha fiton një votë më shumë se Lulzim Basha, unë do jap dorëheqjen.

Duket qartazi kudo në të gjithë Shqipërinë, në të gjashtë bashkitë, ku është garuar se Lulzim Basha është i treti diku dhe i katërti.

Argumentat se trekëndëshi i Bermundesh është pro dhe kundër nuk i beson më kush.

Fakti është që Luli ka dalë i treti.

Agron Gjekmarkaj ka thënë publikisht që do të dorëhiqej në rast se Berisha merr një votë më shumë.

Është koha për të parë, a ka burrëri Agron Gjekmarkaj të japë dorëheqjen dhe të dalë si i pavarur në parlament apo të ikë fare, të dorëzojë mandatin se nuk përfaqëson dot demokratët.

Sepse, nuk është pjesë e asnjë grupimi apo rryme brenda PD-së, e cila ka grupimin e njerëzve të Berishës që janë shumica, është grupimi i dytë i njerëzve të pavendosur që qëndrojnë pas logos dhe grupimi i tretë, minoranca e kolltukofagëve si krimba, siç shkruan Fan Noli, të cilët janë mbështetësit e Lulzim Bashës.

Për të pritur dorëheqjen e Gjekmarkajt nuk do të duhet shumë. Për pak orë rezultatet janë përfundimtare, zyrtare dhe të presim dhe të shohim dorëheqjen e tij./CNA.al

Nga Agron Gjekmarkaj/ Kthehu Sali Berisha!

Basha ka nevojë të rishpikë Bashën/ Agron Gjekmarkaj: Luli që njohim duhet të bëhet ish-Luli

Agron Gjekmarkaj dhe dy fytyrat e tij/ I rilinduri që shan dhe ?lëpin? Bashën

Si rilindi Agron Gjekmarkaj/ Nga ?Basha ik? në ?Luli lider?

Lajmet e fundit nga