LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorëzohen të gjitha kutitë e votimit në Lushnje/ Ja kur pritet të nis procesi i numërimit

6 Mars 2022, 21:49, Politikë CNA

Të gjitha kutitë e votimit për Bashkinë e Lushnjes kanë mbërritur në KZAZ-në numër 54 dhe 55, nga ku pritet të nisë edhe procesi i numërimit në orën 23:00.

Për këtë bashki, sipas raportimeve të KQZ pjesëmarrja ka qenë 35.68%.

Numëruesit e PS dhe të koalicionit Shtëpia e Lirisë kanë dorëzuar dokumentacionin përkatës për numëruesit e tyre, ndërsa PD ende nuk i ka dorëzuar. Procesi i numërimit mendohet që të vijojë pa ndërprerje për të shpallur sa më shpejt rezultatin./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga