LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorëzohen në 4 KZAZ kutitë e votimit në Durrës/ Numërimi nis në mesnatë

6 Mars 2022, 22:00, Politikë CNA

Janë dorëzuar të gjitha kutitë e votimit dhe materialet zgjedhore në 4 KZAZ edhe në Bashkinë Durrës, nga ku pritet të nisë edhe procesi i numërimit.

Në garë për këtë bashki9 janë Emirjona Sako nga PS, Ardian Muka nga koalicioni Shtëpia e Lirisë dhe Luan Hoti, kandidati i Lulzim Bashës.

Procesi i numërimit pritet të nis në orën 24.00. Pjesëmarrja sipas të dhënacve të KQZ ka qenë 26.27 %, mjaft e ulët për një bashki kaq të madhe. Në këtë bashki ka pasur disa tensione gjatë ditës së sotme./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga