LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis procesi i numërimit në Rrogozhinë

6 Mars 2022, 22:18, Politikë CNA

Pasi janë dorëzuar të gjitha kutitë e votimit, ka nisur procesi i numërimit të votave në bashkinë Rrogozhinë.

Procesi i votimit ishte i rregullt dhe pa incidente, ndërsa pjesëmarrja ishte 30.92 %. Në garë për këtë bashki është kandidati i Lulzim Bashës Ferdinand Saraçi, ai i koalicionit Shtëpia e Lirisë Hekuran Xhani dhe Edison Memolla i PS.

Kandidati i Lulzim Bashës për këtë bashki, Ferdinand Saraçi është shprehur  i sigur në fitore, teksa akuzon se janë blerë votat me lekët e rindërtimit, por sipas tij, kjo gjë nuk do të ndikojë. Megjithatë, edhe nëse humbet, ai thotë se do e njohë rezultatin./CNA.al

Lajmet e fundit nga