LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara mes tre kandidatëve/ Nis procesi i numërimit në Lushnje

6 Mars 2022, 22:49, Politikë CNA

Ka nisur procesi i numërimit edhe në bashkinë e Lushnjës, ku në garë janë Eriselda Sefa nga PS, Elton Bano nga koalicioni Shtëpia e Lirisë dhe kandidati i Bashës Indrit Sefa.

Procesi i numërimit mendohet që të vijojë pa ndërprerje për të shpallur sa më shpejt rezultatin.

Pjesëmarrja në votime në këtë bashki sipas KQZ ishte 35.68 %, një shifër e ulët kjo në krahasim me zgjedhjet e 25 prillit ku morrën pjesë 44.96% votues./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga