LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rezultatet në Lushnje/ Basha nuk kalon as 10%

7 Mars 2022, 00:50, Politikë CNA
Rezultatet në Lushnje/ Basha nuk kalon as 10%

Nga 157 qendra votimi në Lushnje janë numëruar vetëm 23 të tilla.

Eriselda Sefa e PS vijon të kryesojë me 2762 vota ose 56.32%, dhe pas saj vjen kandidati i Shtëpisë së Lirisë Elton Bano me 1680 vota ose 34.26%.

Kandidati i Lulzim Bashës për këtë bashki, Indrit Sefa nuk ka arritur dot të kalojë as 10%. Ai ka marrë 462 vota ose e thënë ndryshe 9.42%./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga