LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha, aset toksik i opozitës”/ Bylykbashi: Ja çfarë treguan këto zgjedhje

7 Mars 2022, 02:59, Politikë CNA
“Basha, aset toksik i opozitës”/ Bylykbashi: Ja

Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi, në një deklaratë për media, foli për rezultatet e zgjedhjeve lokale të pjesshme deri tani.

Bylykbashi theksoi se Lulzim Basha u vërtetua se është thjesht aset toksik opozitar, duke shtuar se zgjedhjet treguan se ai nuk është PD e vërtetë.

?Basha ka uzurpuar logon e PD e zgjedhjet treguan se Lulzim Basha nuk është PD e vërtetë. Sali Berisha duket qartë se është figurë që inspiron. Edhe të rinjtë votojnë për Berishën. Ndërsa Basha premton dhe premtimet vetëm shtyhen me muaj të tjerë. Ndryshimi qëndron me ne, Basha ka uzurpuar karrigen thjesht.

Shtëpia e Lirisë po fiton e do fitojë Shkodrën. Nëse shohim votat, raporti i votave mes Shtëpisë së Lirisë dhe PD-së së Bashës është 3:1, Basha është aset toksik për PD-në e duhet të ikë me shpejtësi. Basha është individ i vetmuar që mohon realitetin. Shteti ka lëvizur e ka përdorur mekanizmat e veta të trysnimit, e sërish ka rezultate të kënaqshme në disa bashki?, u shpreh Bylykbashi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga