LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis me vonesë numërimi në Dibër/ Rezultatet e para, Luli renditet i treti

7 Mars 2022, 01:32, Politikë CNA
Nis me vonesë numërimi në Dibër/ Rezultatet e para, Luli

Në Dibër ka nisur me vonesë procesi i numërimit. Janë 7 grupe numërimi, që do të numërojnë 100 kuti votimi pasi një prej tyre do të shqyrtohet nga KQZ, për shkak se ishte e dëmtuar.

Nga hapja e kutisë së parë, kandidati i PS Rahim Spahiu renditet i pari me 52 vota, i ndjekur nga Premtim Kryemadhi i Shtëpisë së Lirisë me 23 vota dhe i funndit me 15 vota është Luan Haka, kandidati i Lulit./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga