LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Numërohen më shumë se gjysmat e votave në Rrogozhinë/ Dështon kandidati i Bashës

7 Mars 2022, 02:39, Politikë CNA
Numërohen më shumë se gjysmat e votave në Rrogozhinë/

Po vijon me qetësi dhe pa asnjë incident numërimi për Bashkinë e Rrogozhinës.

Nga 53 qendra votimi në total, janë numëruar deri tani 29 të tilla në të cilat kryeson kandidati i PS Edison Memolla me 2156 vota, i ndjekur më oas nga kandidati i koalicionit Shtëpia e Lirisë Hekuran Xhani me 964 vota dhe i fundit është Ferdinand Saraçi me 930 vota.

Sipas raportimeve të KQZ, deri tani kanë dalë 92 vota të pavlefshme./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga