LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon pa ndërprerje numërimi në Shkodër/ Kandidati i Bashës humbet bindshëm

7 Mars 2022, 02:05, Politikë CNA
Vijon pa ndërprerje numërimi në Shkodër/ Kandidati i

Po vijon pa ndërprerje numërimi i votave për Bashkinë e Shkodrës.

Deri tani, sipas të dhënave të KQZ, kandidati i koalicionit Shtëpia e Lirisë Bardh Spahia kryeson bindshëm.

Në 58 qendra votimi që janë numëruar nga 250, Spahia ka marrë 5038 vota ose 46.29%.

Pas tij vjen kandidatja e PS Majlinda Angoni me 4101 vota ose 37.68%. Dhe i fundit është Xhemal Bushati, ku deri tani i kanë besuar votën vetëm 1744 persona.

Ndërsa vota të pavlefshme kanë dalë deri tani 215./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga