LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Të shoh në sy dhe them atë që mendon ti”/ Mona lexon filxhanin, Luli lexon mendimet

7 Prill 2021, 11:34, Politikë CNA
Video-“Të shoh në sy dhe them atë që mendon ti”/

Kryedemokrati Lulzim Basha nuk i?u ndahet gafave. Përveç se me numrat, tabelën e shumëzimit bën gafa edhe me deklaratat.

CNA.al raporton se gjatë një interviste në emisionin ?Përballë?  me Lutfi Dervishin Basha është shprehur se qasja e tij ndaj politikës është sinqeriteti. ?Të shoh në sy dhe them atë që mendon ti?, shprehet Basha.

Dervishi i kujton Bashës një fjalë të Churchill e cila nënkupton që një politikan nuk mund të jetë i sinqertë.

?Ti më kujton Churchill i cili pa një epitaf në një varrezë ku shkruhej që këtu është një njeri i sinqertë dhe një politikan dhe ai u shpreh se aty ishin varrosur dy persona?, u shpreh Dervishi.

Pas këtij deklarimi pritet që Mona e cila lexon filxhanin të ngelet pa punë dhe Luli është një hap përpara lexon mendimet, mjafton të të shohë në sy dhe kupton se çfarë po mendon ti.

CNA.al tregon se kjo nuk është hera e parë që kryedemokrati bën të tilla gafa. Gjatë një tjetër deklarate për mediat, Luli tha në tetor se ?6 në 4 biznese nuk nxjerrin fitim?.

Në muajin qershor Basha shkoi pranë fermës së Hysen Gishtit . Fermeri i tregoi se nga 50 punëtorë që kishte pasur para pandemisë, i kishin mbetur vetëm 10, ndërsa kreu i opozitës tha se paskan ikur 2 persona, ndërkohë që në të vërtetë kanë ikur 40.

Një tjetër gafë Basha bëri edhe gjatë një seance parlamentare kur iu desh të shumëzonte 7 x 7, kur tha se bëjnë 42, në vend të 49. ?Për 7 vjet, nga 7 milionë dollarë, 7 x 7 janë 42 milionë?, tha Basha. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga