LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama ka punuar për veten e tij”/ Tabaku: Qytetarët të lënë pas dore

7 Prill 2021, 07:47, Politikë CNA

Kandidatja për deputete e Partisë Demokratike në Tiranë, Jorida Tabaku iu ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë PD në 25 Prill.

Tabaku është shprehur se, shqiptarët do të përkthejnë në votë ndryshimin e kërkuar dhe kanë dëshirë për t?i dhënë mundësinë kryeministrit që ka provuar se punon për shqiptarët.

Gjithashtu ajo thekson se, kryeministri Edi Rama në 8 vite qeverisje nuk ka punuar për askënd përpos vetes së tij, duke lënë pas dore qytetarët.

?Sa më shumë afrohet 25 prilli aq më të paduruar janë shqiptarët për të përkthyer në votë ndryshimin e kërkuar.

Ka dëshirë dhe domosdoshmëri për t?i dhënë mundësinë një kryeministri që ka provuar se punon për shqiptarët. Rama në 8 vjet nuk ka punuar për askënd përpos vetes së tij.

Familjet shqiptare janë më të varfëruara, qytetarët janë të lënë pasdore. Shqipëria do të ndryshojë për mirë në 25 prill kur do të votohet numri 9.

Voto PD! Voto numrin 9! Shqipëria Fiton! Qytetari Fiton! Familja Fiton!?, shkruan Jorida në postimin e saj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga