LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vizita në Korçë/ Edi Rama fushatë për Spahon dhe Salianjin

6 Prill 2021, 19:43, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama dy ditët e fundit ka qenë në Korçë duke zhvilluar fushatën e tij elektorale.

Si një mjeshtër i diversionit dhe propagandës, Rama gjithçka e filloi me një telefonate publike me kreun politik të qarkut për socialistët, Niko Peleshin.

Në telefonatë përmendej Edmond Spaho, ai që Rama e quan në Parlament rëndom profesor, i njëjti personazh që po t?i hysh pak investigimit, i dalin dhe qentë e macet e kushërinjve të punësuar në shtet e të suportuar nga Rilindja.

Jo pa qëllim Rama përdori Spahon, sepse ky i fundit duket i vetmuar e braktisur në fushatën e tij dhe me çdo kusht i duhej një suport nga miku i tij Edi Rama, që nuk mund ta leje në baltë ?profesorin? e tij.

Rama jo pa qëllim sulmoi në një takim publik edhe Ervin Salianjin, tashmë Babalen e gjithë ditur por të identifikuar më tej si Babalja i Lozhanit.

Kreu i qeverisë u kujdes që pas Spahos të sulmonte dhe Salianjin si një veprim i qëllimshëm për të nxitur demokratët të votojnë sa më shumë pro tyre. Janë po ata që Rama i kishte dhe do t?i ketë në parlament. Ata që i përdor në pazaret e tij, janë ata që duken si armiq, por nga ana tjetër me verprimet e tyre janë miqtë më të mëdhënj të Ramës.

Mjafton të kujtojmë votimin e Gramoz Ruçit si kryetar Kuvendi, ku PD i rrodhën jo pak vota, pastaj çështjen Babale një skenar ku socialistët lanë një ministër të Brendshëm, por i treguan shqiptarëve se si manipulonte opozita, zgjedhjet e shitura në Durrës në 2015, falja e shitja e mandateve në 2017 e shumë e shumë fakte të tjera.

Prandaj dhe Edi Rama kujdeset t?i sulmojë që sa më shumë demokratë të votojnë këta personazhe që i shërbejnë atij dhe jo atyre që duhet të përfaqësojnë dhe që i zgjedhin.

Intriga e Ramës me sulme ndaj Spahos e Salianjit është thjesht një lëvizje në shërbim të pazarit me Lulzim Bashën, i cili pas 25 prillit duhet të ketë qetësinë për të shkuar në bashkë qeverisje me emra që nuk i krijojnë problem dhe dyshja e babale-kërmilli janë zgjidhje perfekte dhe e provuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga