LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FAKTET-Propaganda në FB/ “Byrektorja” e Lulzim Bashës, komente dhe sharje me profile false

7 Prill 2021, 10:14, Politikë CNA

CNA.al ka sjellë edhe më herët për publikun fakte konkrrete sesi në profilin e kreut të PD pyesnin në takimin e tij live me “qytetaret” nje tufë profilesh false qe hiqen si qytetarë të ndershëm të këtij vendi për të rritur besueshmërinë e Lulzim Bashës, komentet ndahen nga profile dhe faqe, ku duke qenë se Facebook ka dhënë mundësinë që edhe një faqe mund të komentojë si një profil personal,shkruan CNA.al.

Janë identifikuar edhe me foto shumë nga personazhet të cilët punojnë pranë asaj që në PD e quajnë ?Byrektorja? e cila është një zyrë me të rinj në katin e dytë të selise të PD, ku një staf i keq paguar me profile false bën komente dhe reagime. Këtij stafi i janë bashkuar edhe njerëz pranë kunatit të Lulit apo call centerat e ish-deputetit Agron Shehaj.

Duke hapur nje faqe me emër e mbiemër dhe duke vendosur foto profil e kopertine mund të jesh i besueshem, sipas drejtuesve te propagandes në zemrën e ?Byrektores? alla Luli Basha. (lexo këtu) Por nëse shohim kohën dhe sa postime kanë këto profile apo faqe duket lehtë se janë të krijuar vetëm disa orë para se të postojnë ose janë faqe me vetëm disa like. Janë kryesisht profile që happen në mënyrë të vazhdueshme dhe të pandalshme, në fushatë zgjerimi i tyre është i pandalshëm.

Duke hedhur nje sy në postimet e fundit të Lulzim Bashës vihet re se në komente nuk ka gjë tjetër vec profileve false (dhe atyre pak mbështetësve që komentojnë disa herë, në postimet e ditës së djeshme ku Basha prezantonte programin e tij për rrogat në shendetësi bie leht në sy që komentuesit kanë vetëm fjalë pozitive. (Lexo këtu)

Postimi i Lulzim Bashës

CNA.al monitoroi edhe disa nga mediat online si: News Boomb, TPZ.AL, Syri.net, etj. Në këto faqe lajmet pro PD, Lulzim Bashës dhe drejtuesve të tjerë të kësaj partie mbushen me komente pozitive.

Ndërsa të njëjtat profile përdoren edhe për sulm ndaj kundërshtarëve të tyre siç është kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste. (lexo këtu) /CNA.al

Me poshtë ju sjellim faktet

 

Demaskohet Byrektorja e PD/ Basha nxjerr ushtrinë për të korrur fitore imagjinare

 

Demaskohet Byrektorja e PD/ Basha nxjerr ushtrinë për të korrur fitore imagjinare

Nga kunati, Elona, Desada dhe Odeta tek Berisha/ Kush e drejton vërtetë PD-në?

 

Faktet/ Lulzim Basha i jep vetes kurajo me profile fallco

Basha nxjerr ?ushtrinë? në sulm/ Shpall ?fitoren? përballë Ramës

Lulzim Basha, i mbyturi që kërkon të mbytë Partinë Demokratike

Lajmet e fundit nga