LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama publikon videon/ "Tre arsyet pse na duhet mandati i tretë"

7 Prill 2021, 07:31, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video ku tregon arsyet se pse shqiptarët duhet të votojnë Partinë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas tij, vendi duhet të shkojë në pikën që nuk kthehet dot mbrapsht e për të arritur aty duhet mandate i tretë.

Më tej, ai shprehet se tre arsyet janë , për të hequr përfundimisht COVID-19 nga jetët e shqiptarët, për të kthyer të gjithë të pastrehët nga tërmeti në banesa dhe për t?a bërë drejtësinë të pathyeshme.

?Shqipëria duhet patjetër të shkojë në pikën që nuk kthehet më mbrapsht, dhe që të shkojë në atë pikë, duhet mandati i tretë.

Në mandatin e tretë janë shumë gjëra përmbyllen, duhet mandati i tretë, që përfundimisht të heqim nga jetët tona armikun e padukshëm, të kthejmë në shtëpi të gjitha familjet që u prekën nga tërmeti, që drejtësia të forcohet dhe të bëhet e pathyeshme.??– shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga