LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk bënë kujdes gjatë fushatës”/ Rama: Kufijtë me Kosovën do të qëndrojnë të hapura

7 Prill 2021, 10:44, Politikë CNA
“Nuk bënë kujdes gjatë fushatës”/ Rama:

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim elektoral me gratë në Përmet ku është shprehur se o të nisë vaksinimi për infrastrukturën e hotelerisë.

Më tej, ai është shprehur se kufiri me Kosovën do të vijojë të jetë i hapur, pavarësisht se shifrat e infektimeve atje janë në rritje.

?Do vijojmë të ndjekim të njëjtën strategji, kufijtë do të jenë të hapura. Kufirin me Kosovën do e mbajmë hapur, pavarësisht se aty është ndërlikuar puna me numrat, për shkak të fushatës. Ata nuk bënë kujdes dhe po përballen me rritje të numrave.

 Do e keni më të lehtë sezonin, por prapë do të jetë një sezon ku shqiptarët do e kalojnë në vendin e tyre, sidomos ata shqiptarë që iknin jashtë. Kemi parë që ka filluar të ketë kërkesa nga të huajt, sidomos izraelitët, suedezët shumë, Evropa Qendrore shumë.?, u shpreh Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga