LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta pas skenarit të AlbControl/ Presidenti nxit përplasje

7 Prill 2021, 10:49, Politikë CNA
Meta pas skenarit të AlbControl/ Presidenti nxit përplasje

Sot është raportuar sikur ka ndodhur një konflit i madh në aeroportin e Rinasit, pas rebelimit të kontrollorëve të trafikut, ndërkohë që dyshohet se gjithçka është me skenar dhe e kurdisur.

Në fakt duket se është nga lojërat politike të inskenuara dhe me shumë shumë gjasa, pas saj qëndron Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe njerëzit e tij brenda stukturave të Albcontrollit, i cili është një institucion, që është menaxhuar nga LSI, shkruan CNA.al.

Me sa duket Presidenti Meta qëndron pas tyre, duke kërkuar përplasje në prag të zgjedhjeve për të tërhequr vëmendjen nga fushata dhe për të krijuar konflikte dhe incidente, ashtu siç e ka zakon, në rastet kur e shikon veten ngushtë.

Gjithçka ka ndodhur pasi kontrollorët e trafikut e duan pagën njësoj siç ishte para pandemisë, kur trafiku ajror ishte me kapacitete të plota dhe jo si sot , kur ka tre fluturime në ditë./CNA.al

Lajmet e fundit nga