LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po organizohet grusht shteti”/ Balluku akuza të forta Ilir Metës

7 Prill 2021, 11:31, Politikë CNA
“Po organizohet grusht shteti”/ Balluku akuza të forta Ilir

Ministrisja e Infrastrukturës dhe Energjisë, i ka kërkuar Presidentit Ilir Meta, që të heqë dorë nga nxitja për konflikt me anë të kontrollorëve ajrorë.

Sipas saj Presidenti Meta ka qenë dhe ka takuar kontrollorët dhe kjo ka çuar në përshkallëzimin e situatës.

?Do ti kërkoja Presidentit që të shprehet për këtë situatë. A mundet shteti të kompesojë kontrollorët e trafikut ajror kur nuk ka pasur me këtë ndërmarrje lidhje financiare? Meta i ka gjithë të dhënat.

A mundet shteti të kapet peng nga një grup njerëzish që kërkojnë të marrin secili prej tyre 4 400 dollarë për një person . Dikush në negociata kishte thënë se 60 vetë jemi dhe nuk se nuk  bëhet nami. Dua të di nga Meta a mendon se duhet të bllokohet trafiku në Shqipëri dhe mos të vijnë vaksinat  si dhe mos të lëvizë askush apo të mos sillen as të vdekurit nga jashtë për t’u varrosur në Shqipëri. Ky është një grusht shteti. Të merret peng vendi nga një grup personash që janë të stresuar se e kanë pagën 2 200 dollarë?, është shprehur me tona te ashpra Balluku./CNA.al

Lajmet e fundit nga