LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Balluku ashpërson tonet/ "Ta paaftë, bllokuat trafikun ajror për të vënë në presion shtetin"

7 Prill 2021, 11:38, Politikë CNA
Balluku ashpërson tonet/ "Ta paaftë, bllokuat trafikun ajror

Ministrja e Infrasturkturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka deklaruar se kontrollorët kanë dorëzuar në një fletë se janë të paaftë për të operuar duke thënë se janë të stresuar për pagën 2490 dollarë.

Balluku është shprehur se, për të bllokuar trafikun ajror dhe për të vënë në presion shtetin kanë vendosur të bëjnë një akt që quhet paaftësi për të operuar.

?Dje për të bllokuar trafikun ajror dhe për të vënë në presion shtetin shqiptar kanë vendosur të bëjnë një akt që quhet paaftësi për të operuar. Kanë deklaruar se janë të paaftë për të operuar.

Arsyet që janë shtruar nga kontrollorët në letër janë:

-Vështirësi financiare,

-Probleme familjare si pasojë e vështirësive financiare pasi nuk 2490 dollarë

-Ka aplikuar për borxh tek të afërmit

Këto tregojnë se si një kontrollor i trafikut ajror është i paaftë për të punuar për shkak të stresit dhe për shkak se rroga e tij nuk është më 4 milionë por 2490 dollarë?, është shprehur Balluku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga