LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi me fermerët/ Basha krenohet me marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit

7 Prill 2021, 11:50, Politikë CNA
Takimi me fermerët/ Basha krenohet me marrëveshjen e

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim elektoral me fermerët në fshatin  Pajove të Peqinit. Ai u shpreh se PD i ka hapur rrugë eksportit të prodhimeve shqiptare drejt BE-së.

 ?Pas firmosjes së marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit. Ne kemi hapur rrugën për eksportin e prodhimeve shqiptare drejt BE-së. Kjo është një punë e madhe. S?ka nevojë të më bëni mua qejfin. A keni marrë këto vite ndonjë subvencion.

Nuk ka treg thotë fermeri. Kjo është një dramë e madhe. Ekonomia ka ardhur se po të shkosh në lagjet kryesore të Tiranës, familjari shkon dhe merr dy domate, një trangull, një shishe dhallë dhe një gjysme buke. Është varfëruar në ekstrem, rritja e kostos së jetesës, të ardhurat kanë rënë. Çmimet janë 40% më të larta se në 2013.’- tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga