LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balluku thirrje kontrollorëve të trafikut ajror: Do të ketë marrje masash, rikthehuni në punë!

7 Prill 2021, 11:40, Politikë CNA
Balluku thirrje kontrollorëve të trafikut ajror: Do të ketë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku,  u ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që të kthehen në punë dhe të stabilizohet situata.

Ajo paralajmëroi se nga ky moment do të ketë marrje masash nga ana e shtetit ligjor, por edhe ndëshkim.

?Ka pasur një dialog të vazhdueshëm dhe të hapur me kontrollorët e trafikut ajror. Si mund ti jepet zgjidhje një problemi për të marrë edhe 2000 dollarë më shumë, për të gjitha ata punë të rëndësishme. Kam dëgjuar se kush ishte skenari për ta zgjidhur këtë ngërç financiar. Në një mënyrë të paprecedentë, ne edhe kur flasim për kontrollorët, pashë gjatë takimit që kishte njerëz që donin të gjenin zgjidhje. Pamë edhe njerëz që bulonin. Kjo është një situatë e cila rëndon çdo qytetar të Republikës së Shqipërisë futet në cënimin e sigurisë kombëtare, nga ky moment do të ketë marrje masash nga ana e shtetit ligjor, por edhe ndëshkim, të gjithë kontrollorëve të trafikut ajror u bëj thirrje të kthehen në detyrë gjatë ditës së sotme për të stabilizuar situatën dhe për të vijuar punën, janë paguar prej vitesh.?– tha Balluku./CNA.al

Lajmet e fundit nga