LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Akuzat për grusht shteti/ Meta i lëshon Petrit Vasilin, ministres Balluku

7 Prill 2021, 12:01, Politikë CNA
Akuzat për grusht shteti/ Meta i lëshon Petrit Vasilin, ministres

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka hedhur akuza të forta kundrejt Presidentit Ilir Meta për bllokimin e e aeroportit të Rinasit.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Metës, duke përdorur nënkryetarin e LSI Petrit Vasili për të sulmuar ministren Balluku.

Mesazhi i Metës i përcjellë nga Vasili nuk flet për tërheqje por për nxitje të mëtejshëm të konflikti apo grushtit të shtetit siç e tha Ministrja Balluku.

?Rilindja ka lekë për inceneratorët e plehrave, ndërsa lekë për rrogat e kontrollorëve të sigurisë ajrore nuk kanë. Bllokuan Aeroportin e vetëm Ndërkombëtar të vendit.

Qeveri horrash?, thuhet në mesazhin e Vasilit, duke lënë të kuptohet kështu se është kundër  fillimit të punës në aeroport./CNA.al

Lajmet e fundit nga