LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Salianji del në "pension"/ Fillon dominonë me veteranët

7 Prill 2021, 11:45, Politikë CNA
Salianji del në "pension"/ Fillon dominonë me veteranët

Kandidati për deputet i PD në qarkun e Korçës, Ervin Salianji,i njohur ndryshe si ?Babalja?, duket se e ka nxjerrë veten në pension.

Në takimet elektorale, Salianji është shfaqur duke luajtur domino, një lojë kjo, me të cilën pensionistët kalojnë kohën.

Dhe siç duket dhe Salianji e ka afër pensionin dhe jo atë që lidhet me moshën por pensionin politik.

Gjatë një bisede me pensionistët, Salianji ka thënë, se do t?i lërë dopio gjashtën në dorë, kryeministrit Edi Rama.

?Do t?ja lëmë dopio gjashtën në dorë Ramës këtë herë apo jo?! Ku e keni, pa hajde ta gjejmë njëherë. Me të parën, i madh je. Tani t?ja lëmë në dorë dopio gjashtën. Se boll vodhën këta, nuk u ngopën?, është shprehur ai, ndërsa u ka kërkuar votën nga pensionistët./CNA.al

Lajmet e fundit nga