LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhduku flamurin dhe logon/ Luli hakmerret ndaj simboleve të PD

31 Mars 2021, 13:03, Politikë CNA
Zhduku flamurin dhe logon/ Luli hakmerret ndaj simboleve të PD

Lulzim Basha, pasi e shkatërroi Partinë Demokratike e ktheu atë në pronë familjare e përdori për interesa të tij personale, e la në dorën e kunatit, por nuk u ndal këtu.

Ai u hakmor edhe ndaj simboleve të PD, ato simbole për demokratët janë shprehje e lirisë dhe demokracisë. Nisi me ndryshimin e logos së PD dhe deri tek ngjyra e flamurit.

Në zgjedhjet e 2017, logoja e PD-së thuajse mungonte, sepse Lulzim Basha e zëvëndësoi atë me ?Republikën e Re?. E zhduku logon e PD-, se nuk i shkonte përshtat me interesat klienteliste të familjes së tij. Nuk donte më asgjë nga ajo PD dhe ajo logo që për mijëra e mijëra qytetarë, ishte më shumë se një simbol.

Më tej u ndal tek flamuri, të cilit i zhduku ngjyrën blu, duke rikthyer sërish në skenë planin e 2017-së. ?Republikën e re?, Basha nuk mund ta konceptojë pa ndryshuar ngjyrën e flamurit, të cilin e ka bërë më të zbehtë. Ashtu siç ka zbehur PD, ka vepruar edhe me simbolet.

Aktet e përsëritura të Bashës ndaj simboleve tregojnë dhe shpërfaqin urrejtje ndaj PD si dhe ndaj logos dhe simboleve me të cilat kjo parti përfaqësohet.

Më poshtë po sjellim fotot e prodhuara nga kreu i ?Republikës së re?, Lulzim Basha, i cili po tenton të deformojë historinë që mbart PD që nga lindja e saj dhe ndër vite./CNA.al

Lajmet e fundit nga