LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD i përgjigjet Ramës/ Humbja e zgjedhjeve e ka bërë nervoz

31 Mars 2021, 11:18, Politikë CNA
PD i përgjigjet Ramës/ Humbja e zgjedhjeve e ka bërë nervoz

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Kryeministrit Edi Rama, i cili e cilësoi si një një gabim djallëzor dhe të përsëritur veprimtarinë e Bashës gjatë takimeve elektorale me grupe të mëdha njerëzish duke mos ruajtur masat antiCovid.

PD thote Rama shqetësohet çdo ditë për mikpritjen e shqiptarëve për Lulzim Bashën dhe se humbja e zgjedhjeve e ka bërë nervoz.

“I kapur mat në panikun e humbjes, Edi Rama shqetësohet çdo ditë për mikpritjen e shqiptarëve për Lulzim Bashën. Edi Rama e ka kuptuar që shqiptarët duan ndryshimin dhe askush nuk e ndal dot më këtë. Humbja e zgjedhjeve e ka bërë nervoz dhe për këtë ai sulmon takimet tona elektorale. PD është parti që funksionon sipas rregullave dhe ligjeve në fuqi. Kërcënimet dhe keqinformimet e Edi Ramës nuk e ndalojnë dot rrugën drejt fitores së Partisë Demokratike. Në 25 prill rama do të humbë dhe Shqiperia do të fitojë”, thuhet në reagimin e PD./CNA.al

Lajmet e fundit nga