LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas 8 vitesh në pushtet/ Rama premton ujë të pijshëm 24 orë

31 Mars 2021, 09:22, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama bashkë me deputetin Ilir Beqja inspektuan punimet e ujësjellësit të ri në bashkinë e Vaut të Dejës, ku premtoi se në mandatin e tretë do të sigurojë përfudimisht ujë 24 orë të të gjitha zonat rurale në Shqipëri.

Rama tha se termi ujë i pijshëm 24 orë do të jetë hera e fundit që përdoret në fushata elektrale.

?Objektivi është i qartë që në të gjitha qendrat urbane të Shqipërisë të ketë 24 orë ujë brenda 2022 dhe tirana mids 2022-2023 sepse është më komplekse. Uji është hera e fundit që është trmi në fushatash elektroale sepse do të zgjidhet përfundimisht, këtu s?ka pas ujë që në kohën e komunizmit?- tha Rama
Ndërsa kandidati për deputet në në qarkun e Shkodrës, Ilir Beqja tha se investimi në bashkinë e Vaut të Dejës ështëzgjedhur rreth 60 përqind dhe se uji i pijshëm është më i sigurtë.
?Ky invesim ka tre avantazhe, ujë 24 orë, ujë i shëndetshëm në kuptimin e sigurisë dhe siç thonë vetë banorët kur merrnin 2 orë ujë harxhonin më tepër energji elektike. Në bashkinë e Vaut të Dejës kemi zgjedhur rreth 60-70 %?- u shpreh deputeti Beqja./CNA.al

Lajmet e fundit nga