LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjiknuri përsërit Ramën/ “Me PD-në, në pushtet gjithçka do të kthehet në regres”

31 Mars 2021, 09:15, Politikë CNA

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Vlorë Damian Gjiknuri ka zhvilluar një takim me banorët e Zvërnecit ku foli për fushatën e vaksinimit duke e cilësuar këtë si një sukses të qeverisë.

Gjiknuri paralajmëroi banorët për rrezikun e ngecjes së investimeve nëse në pushtet vjen opozita do të sjellë regres të të gjithëve punëve të nisura.

?Po erdhi në pushtet Partia Demokratike, gjithçka e nisur do të kthehet në regres, do të kthehemi në kohën kur Vlora ishte lënë në harresë. Projekti madhor i aeroportit të Vlorës do të sjellë investime të shumta duke nxitur sektorin e punësimit për të gjithë të rinjtë dhe të rejat. Trashëguam një situatë të lënë në mëshirë të fatit edhe në drejtim të legalizimeve ndërsa tanimë jemi në rrugë të mbarë duke i kthyer pronën kujdo konform ligjit?, u shpreh Gjiknuri.

Sipas tij, zona e Zvërnecit për vet potencialin turistik dhe ekonomik që ofron do të jetë në fokus të investimeve./CNA.al

Lajmet e fundit nga