LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi i Bashën në Korçë/ Rama: Lus Zotin që mos përfundojnë spitaleve për mullaqet e Lulëzimit

31 Mars 2021, 10:34, Politikë CNA
Takimi i Bashën në Korçë/ Rama: Lus Zotin që mos

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për takimin e radhës të kreut të PD-së Lulzim Basha, në Korçë.

Rama e cilëson një gabim djallëzor dhe të përsëritur veprimtarinë e Bashës në fushatën elektroale të 25 prillit, duke zhvilluar takime nga qyteti në qytet me grupe të mëdha njerzish duke mos ruajtur masat antiCovid.

?Të gabosh është njerëzore, të këmbëngulësh në gabim është djallëzore”, thoshin latinët.
Kjo këmbëngulje prej shejtanbudallai në fajin e kërcënimit të shëndetit të njerëzve për interesin mizerabël të një fushate edhe më mizerabël, me makina, bori, zhurmë e turmë, duke bërë përshesh në çdo shesh, është një djallëzi prej njerëzish pa vizion, pa karakter, pa përgjegjësi e as fije njerzillëku
*Sot në Tiranë, ku vazhdon vaksinimi masiv e në Korçë, ku u krye një tjetër faj i shëmtuar infektimi masiv. (Lus Zotin që për dy a tre javë që i duhen virusit të kapë rrugët e frymëmarrjes, këta njerëz të verbër e të keqpërdorur, të mos përfundojnë spitaleve për mullaqet e Lulëzimit e për mustaqet e Saliut?, shkruan Rama.

Lajmet e fundit nga