LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

BE asistencë për Shqipërinë/ Miliona euro ndihmë për të përballuar vështirësitë e Covid-19

31 Mars 2021, 11:28, Politikë CNA
BE asistencë për Shqipërinë/ Miliona euro ndihmë

Komisioni Europian në emër të BE ka dhënë sot 90 milion euro për Shqipërinë lidhur me Covid-19.

Shqipëria renditet në vendit e tetë që ka marrë ndihmë hua nga paketa mikro-financiare prej 3 miliardë eurosh për 10 vende partnere, e cila ka për qëllim t?i ndihmojë dhe kufizojë pasojat ekonomike të pandemisë së virusit.

Përmes dhënies hua të sotme, BE ka shprehur solidaritetin e saj në krahë të Shqipërisë dhe banorëve në periudhën e vështirë./CNA.al

Lajmet e fundit nga