LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk përmbahet Basha/ Premtime “pa doganë” në Korçë

31 Mars 2021, 10:46, Politikë CNA
Nuk përmbahet Basha/ Premtime “pa doganë” në

Kreu i PD Lulzim Basha ka vijuar sot me fushatën elektorale në qytetin e Korçës.

Çudia ndodhi në pritjen e tij, ku dolën e pritën disa makina kryesisht nga Devolli. Takimi sipas kreut të PD ishte spontan, por siç duket korçarët e kanë braktisur dhe është detyruar të marrë njerëz nga gjashtë bashkitë e qarkut Korçë, si Devolli.

Basha edhe në këtë takim vijoi me premtimet dhe objektivat që do të përmbushte nëse do të fitonte.

Sipas tij, kryeministri Rama nuk është kujtuar t?iu japë studentëve veglat me të cilat të jetojnë një jetë të mirë dhe me dinjitet dhe mos t?iu shkojë mendja të largohen.

Basha shtoi se qeveria e Ramës nuk ka zemër për hallet dhe problemet e korçarëve, duke vënë në pah largimin e rinisë nga vendi.

Kreu i PD theksoi se ka dy vite që po bën gati një plan bashkë me mbi 500 ekspertë me objektiv kryesor punësimin e rinisë shqiptare.

?Korça nuk do të jetë parku i weekendeve të qytetarëeve, ajo do të rimarrë vendin që i takon, do ta fillojë në atë fushë që është bërë lokomotivë e zhvillimit kombëtar, me dijen, arsimin dhe ekonominë . Këto 8 vitë Korca ka mbetur në vendnumëro, sepse çdokush bëri detyrën e vet në kohë të vështira, me përjashtim të qeverisë dhe kryeministrit në ikje i cili korcën e ka përdorur vetëm si rezortin e fundjavës.

Nuk është kujtuar t?iu japë studentëve veglat me të cilat të jetojnë një jetë të mirë dhe me dinjitet dhe mos t?iu shkojë mendja atë largohen. Punësimi i rinisë shqiptare është një objektiv kryesor I këtij plani, një plan me mbi 500 ekspertë, me të cilin u morëm për dy vite?, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga