LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rruga Elbasan-Qafë Ploçë/ ARRSH: Po bëhen riparimet e sinjalistikës dhe të shtresave asfaltike të dëmtuara

31 Mars 2021, 12:37, Politikë CNA
Rruga Elbasan-Qafë Ploçë/ ARRSH: Po bëhen riparimet e

Autoriteti Shqiptar Rrugor (ARRSH) nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale njofton se po bëhen riparime e sinjalistikës horizontale në segmentin rrugor Elbasan Qafë Ploçë.

Gjitashtu sipas ARRSH-së në këtë segmet po punohet për të rikuperuar shtesat asfaltike të cilat janë të dëmtuara.

Në postimin e Autoriteti Shqiptar Rrugor thuhet se po punohet çdo ditë për të rritur sigurinë e qytetarëve që qarkullojnë me automjete në segmenit rrugor Elbasan-Qafë Plloçë./CNA.al

Lajmet e fundit nga