LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I gënjeu me listat për deputetë/ Pas përplasjes, Basha, braktiset në Korçë

31 Mars 2021, 12:24, Politikë CNA
I gënjeu me listat për deputetë/ Pas përplasjes, Basha,

Ditën e sotme kryetari i PD, Lulzim Basha ka shkuar në Korçë, ku ka zhvilluar takime me qytetarë.

Në fakt, si takime me qytetarë i ka reklamuar ai, pasi për të bërë atë grumbull njerëzish për më tepër në kohë pandemie, është dashur të mobilizoheshin strukturat e PD dhe kandidatët për deputetë në të gjithë Qarkun e Korçës që një ditë më parë.

Kështu, Basha, pasi i gënjeu me listat, u shfaq në Korçë në rolin e triumfatorit, por me fytyrën e gënjeshtarit.

Kujtojmë se lista e kandidatëve të shpallur nga Lulzim Basha ka nxitur konflikte të hapura në Qarkun e  Korçës. Renditja në vendin e 7 të listës për deputet të ish-kryetarit të PD në Korçë Andrea Mano dhe ndarja e zonave elektorale, ka sjellë debate të ashpra në mbledhjen me kandidatët e Qarkut dhe strukturat, e thirrur nga drejtuesi politik i Qarkut Edmond Spaho.

Gjthashtu demokratët e degës Korçë, kanë thënë se Basha i gënjeu strukturat kur tha që nuk do të përsëritej më gabimi i 2017 kur Mano u rendit i 5 dhe nuk mundi të merrte mandatin e deputetit.
Pas mashtrimit të demokratëve të Korçës, Basha sot e ka marrë mundimin të ?zbarkojë? me makinat e tij luksoze në qytetin juglindor.

Duke hipur në mbi ?Range Rover-in? e tij të cilin e përdor si podium nëpër qytete, Basha ka lëshuar premtime pa doganë siç thotë populli. Për të mbuluar braktisjen nga korçarët, Basha kishte marrë masa më herët me strukturat e atje që të dërgonin makina për pritjen e tij, nga i gjithë Qarku i Korçës./CNA.al

Lajmet e fundit nga