LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekonomia në krizë/ Topalli jep alarmin

31 Mars 2021, 12:53, Politikë CNA
Ekonomia në krizë/ Topalli jep alarmin

Kryetarja e partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli ka dhënë alarmin për situatën ekonomike.

Sipas saj, situata ekonomike thërret për veprime të forta dhe të mençura, ndërsa shton se gjithçka mund të ndryshojë me një vendim dhe jo dëshirë.

?Ne do veprojmë, jo vetëm për të krijuar vende të reja pune, por për të shtruar një themel të ri për rritje. Ne do ndërtojmë rrugë dhe ura, rrjete elektrike dhe linja digjitale që ushqejnë tregtinë dhe na lidhin me njëri tjetrin. Ne do rrisim cilesinë e shkollimit dhe shërbimin mjekësor! Ne do fitojmë mbi varfërinë dhe padrejtësinë?- u shpreh Topalli./CNA.al

Lajmet e fundit nga