LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vizitoi sipërmarrjen fasone në Shkodër/ Rama: Nëse jeni shtërngueshëm më jepni vetëm...

31 Mars 2021, 12:48, Politikë CNA
Vizitoi sipërmarrjen fasone në Shkodër/ Rama: Nëse jeni

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim në Shkodër, ku vizitoi sipërmarrjen e famijes Shtjefni, ku theksoi se pas vaksinimit të moshës së tretë, do të fillojë vaksinimin në moshat e reja duke nisur nga vajzat dhe gratë që punojnë në fasoneritë dhe fabrikat e tjera.

Rama gjatë takimit tha se qeveria ka bërë disa punë për t’i ardhur në ndihmë biznesit gjatë kohës së pandemisë, ndërkohë që premton se në mandatin e tretë do të vendosë persona të sukesshëm nga fusha e biznesit që të sjellë një klimë më të mirë dhe më ndihmuese.

?E kemi marrë partizane kur thotë ai filmi, sepse ka bërë një punë fantastike me biznesin e dyta duam ti ngarkojmë detyra që eksperiencat e saj ti sjelli në nivelin e vendimarrjes në Tiranë dhe të ndihmojë që të ketë një klimë më të mirë të biznesit. Natyrisht i kemi të ndara dyetra se ju keni dalë për të fitu për vete, ne kemi dalë për t?iu marrë ju edhe një pjesë të fitimit për të gjithë, por nëse nuk ecën biznesi ngex edhe pjesa tjetër. Ju jeni punë krijues për të tjerët, gra dhe vajza, familje që ushqehen me punën e biznesit që kjo shpesh herë dallohet, se njerëzit merren me jo oligarku aty jo oligarku aty. Besoj se me sektorin tuaj kemi bërë disa punë të mira.Tashi do na japësh ndonjë kafe, e një gotë raki, po s?patët në qoftë se jeni shtërngueshëm këto kohë edhe uji mjafton?– tha Kryeministri.

?Nuk jemi shtërngueshëm fare, meqënëse ne keni kaluar një periudhë gripi? ?tha qytetari.

?Edhe më pëlqen shumë kjo që dhëndrri rri në këmbë tek dera?- shprehet Rama.

Lajmet e fundit nga