LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Kush kërcënon me shëndetin do të ketë një humbje katastrofale"/ Vasili ngreh tonet Ramën

31 Mars 2021, 12:40, Politikë CNA
"Kush kërcënon me shëndetin do të ketë një

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një dalie për mediat tha se kryeministri Edi  Rama shantazhon qytetarët, të cilët po marrin vaksinat vetëm për karrigen e tij të pushtetit.

Ai theksoi se kush kërcënon me shëndetin do të ketë një humbje katastrofale.

Vasili tha Shqiptarët kanë përballë një alternativë për një qeveri të përgjegjshme pas zgjedhjeve të 25 prillit dhe Edi Ramën që përdor vaksinat për karriken e tij.

?Kush guxon të kërcënojë me shëndetit, ka një fund të pashmangshm dhe një humbje katastofale përballë vete. Kjo do të ndodh më 25 prill, në të mirë të mijëra e mijëra qytetarëve dhe në të mirë të së ardhmes Shqiptare që kurrë më fytyra të tilla të pacipa e të paturp që shantazhojnë me shëndetin që të mos shfaqen më kurrë në historinë e Shqipërisë?- tha Vasili./CNA.al

Lajmet e fundit nga