LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kushti i Topallit për t’u rikthyer në PD/ Basha i “vërsul” Palokën

9 Shtator 2020, 10:51, Politikë CNA
Kushti i Topallit për t’u rikthyer në PD/ Basha i

Pas deklaratës së bërë një ditë më parë, nga ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e cila tha se do të kthehet në PD vetëm pasi të largohet kreu aktual, Lulzim Basha, ka ardhur edhe një reagim nga nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka.

Në një intervistë për A2 CNN, Paloka lëshoi akuza të ashpra, duke thënë se personat që kanë përfituar më shumë nga Partia Demokratike sapo janë larguar i kanë kthyer shpinën.

?Mund të përgjigjem dhe shkurt sepse nuk kam qejf të merrem me këtë histori. Unë jam themelues i PD dhe këmbëngul që në parti të vlerësohen kontributet dhe meritat e gjithsecilit. Për fat të keq, në këto 30 vite, partia jonë ka parë se sapo janë larguar, ata që kanë përfituar më shumë, i kanë kthyer shpinën. Jo të gjithë.

Në rastin konkret 80% e shqiptarëve dhe socialistëve deklarojnë se e keqja e këtij vendi është Edi Rama dhe ai duhet të largohet. Vetëm 3 veta thonë që duhet të largohet Lulzim Basha; Taulant Balla, Elisa Spiropali dhe këta të tjerët. Nuk e di si mund ta thuash këtë gjë në prag të ndryshimit, aq më tepër në një situatë të tillë?, u shpreh Paloka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga