LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jozefina Topalli paralajmëron “fundosjen” e Bashës/ Rruga e vetme për të rrëzuar Ramën

9 Shtator 2020, 11:32, Politikë CNA
Jozefina Topalli paralajmëron “fundosjen” e Bashës/ Rruga

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka folur sot për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit 2021. Ajo është shprehur se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD përpara zgjedhjeve, përndryshe sipas saj kryeministri Edi Rama fiton një mandate të tretë.

?Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD përpara zgjedhjeve dhe duhet të bëjë transparencë për pasurinë. Pasuria e Bashës është shumë e paqartë. Nëse Basha nuk ikën nga drejtimi i PD, Rama merr mandatin e tretë? ka thënë Topalli për Report Tv.

Ish-kryeparlamentaja gjithashtu akuzon Bashën se po shton vilat pikërisht një vit përpara zgjedhjeve, ndërkohë që PD-së i duhet një lider i pakorruptuar.

?Basha një vit para zgjedhjeve shton vilat. Nuk luftoj për karrigen e deputetit, por në PD duhet një lider i pakorruptuar që sjell besim?, shtoi më tej Topalli. CNA.al  

Lajmet e fundit nga