LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dukej si shtëpi e braktisur/Por ja çfarë gjeti sot Policia në Mat

18 Prill 2017, 17:28, Aktualitet CNA

Policia njofton se vijon kontrolli i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Në zbatim të këtyre masave, Policia e Matit ka kontrolluar një banesë të braktisur në fshatin ?Lek Hot?.

Si rezultat i kontrolleve te kjo banesë të braktisur, është gjetur dhe sekuestruar një sasi lëndë narkotike në formë boçe, e dyshuar Cannabis Sattiva, si dhe disa bimë narkotike, degë e kërcej në proçes tharjeje. Pas peshimit rezultoi se pesha e saktë ishte 7 kilogramë e 200 gramë lëndë e bimë narkotike në proçes tharjeje. Lënda dhe bimët narkotike janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale. Vijojnë hetimet për të identifikuar dhe kapur autorët e implikuar në këtë veprimtari të paligjshme./CityNews

Lajmet e fundit nga