LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha përgënjeshtron policinë/ Nuk ka laborator droge dhe nuk janë gjetur 6 ton drogë

18 Prill 2017, 15:27, Aktualitet CNA

Gazetari investigativ, Artan Hoxha po flet në këto momete në studion e televizionit të Neës24. Hoxha në një investigim të nisur që të shtunën, ku lajmëroi se do të nisej drejt Skraparit.

Artan Hoxha ditëne  sotme ka përgënjeshtruar Policinë e Shtetit, e cila javën e kaluar deklaroi se ka arritur të zbulojë në total 3 laboratorë drogë.

Hoxha shpjegon se këto vende nuk janë laboratorë droge siç ka thënë policia, por janë vende kultivimi të kanabisit, me dritë.

?Këto objekte nuk janë laboratore droge. Do të ishte punë shumë e mirë në policia do të arrinte që në këtë kohë kaq të shkurtër të arrinte te kapte 3 laboratore droge, por në fakt kjo nuk ka ndodhur, U tha se është kapur 6 ton drogë në fakt nuk është e vërtetë janë kapur 2 kg mbetje narkotike dhe thasët kanë qenë të mbushur me pleh”, CityNews

Lajmet e fundit nga