LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Plakat e prillit sjellin borën/Zbardhet Librazhdi

18 Prill 2017, 13:33, Aktualitet CNA

Ndërkohë që para disa ditësh menduam se dimri ishte larguar, duke i lënë vendin pranverës. Plakat e prillit na kanë sjellë reshje shiu, temperatura të ulëta, madje edhe dëborë.

Edhe për këtë javë siopnotikanët kanë parashikuar luhatje të motit deri në fund të prillit.

Ndërsa nga Librazhdi bijnë disa foto që tregojnë parqe në këtë vend të zbardhur nga dëbora.

?Këtë fillim jave i gjithë vendi ynë është ndikuar nga afrimi i masave ajrore të ftohta nga Europa veriore të cilat u pasuan nga reshje shiu, këto edhe në formën e stuhive të lokalizuara. Gjatë ditës së martë parashikohet ndërprerje e përkohshme e reshjeve, duke i rikthyer me intensitet të lartë në mbrëmje deri në orët e para të ditës së mërkurë. Intensitet të lartë të reshjeve parashikohet ne ultësirën perëndimore, pra, në Shkodër, Lezhë, Laç. Ndërsa në zonat malore në orët e para të ditës së enjte parashikohen edhe reshje bore si pasojë e rënies së ndjeshme të temperaturave me 10 gradë celsius. Fundjava do të sjellë përmirësim të motit dhe rritje graduale të temperaturave të mesditës?, thonë sinoptikanët./CityNews

Lajmet e fundit nga