LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Edi Rama nga Elbasani/Sot e kemi filluar ditën shumë keq

18 Prill 2017, 15:18, Aktualitet CNA

Edi Rama, kryeministri i vendit po flet në këto momente nga Elbasani ku inauguroi impiantin e përpunimeve të mbetjeve urbane dhe prodhimit të energjisë.

Që në fillim të fjalës së tij, Rama tha se e kishte nisur ditë shumë keq sot në Elbasan dhe kjo për shkak të gjendjes që kishte parë në spitalin e Elbasanit.

?Sot e kemi filluar ditën shumë keq në Elbasan, sepse ishim në spital për të parë nga afër transformim të jashtëzakonshme që u jep mundësi të gjithë njerëzve që kanë nevojë për dializë, që ta bëjnë atë në kushtet njerëzore. Aty pash i tmerruar situatën rreth spitalit, ku mësova që me një vendim gjykate spitalit dhe bashkisë së qytetit i ishin ndaluar ndërtimi i një muri rrethues sigurie, sepse gjykatësi kishte parë të udhës që të zgjidhte mes interesit publik, interesit të njerëzve. I dash urdhër që të fillojë shembja e ndërtimeve që mbajnë peng spitalin e Elbasanit. Gjykatësi që ka dhënë atë vendi do shkojë të përgjigjet para drejtësisë, pasi vettingu nuk vonohet. Ka ardhur koha që të bëhet drejtësi??, tha Rama./CityNews

Lajmet e fundit nga