LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga Astrit Patozi/ Petalet e luledeles Shqipëri i këput Ilir Meta

18 Prill 2017, 16:42, Aktualitet CNA

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi në një postim në rrjetet sociale ka bërë një paralelizëm të asaj çfarë po ndodh sot me Shqipërinë, duke e ironizuar sjelljen e Ilir Metës.

Në postimin e tij, Patozi shkruan se Shqipëria është kthyer si një luledele, ku petalet i këput Ilir Meta.

“…MË DO, S’MË DO?

…Kryesisht për shkak te Edi Ramës, Shqipëria sot më ngjason me atë testin klasik të luledeles, “më do, s’më do”. Ku petalet i këput Ilir Meta dhe gjithë të tjerët mbajnë frymën, se cfarë do teprojë për ta në goditjen e fundit.

Më argëton shumë kjo lojë, sinqerisht, kur përfytyroj suspancën e palëve të interesuara, se si u ndryshon adrenalina nga dita e qametit, që ata mendojnë se po afrohet.

Por më dhimbset po kaq shumë atdheu, që ka mbërritur në këtë pikë…”/CityNews

Lajmet e fundit nga